صرافی پارس (شرکت تضامنی محمودی و شرکا) به شماره ثبت ۶۹۱۹ و شماره مجوز ۱۸۲۵۱۳ دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی

قیمت دلار قبل از روز ۲۳ اردیبهشت - آینده بازار دلار چگونه است؟

نرخ قیمت دلار در بازار ارز دیروزبا یک درصد کاهش، ۲۱,۹۷۵ تومان اعلام شده است. برای بازار ارز و نرخ قیمت دلار چه حدس هایی می توان زد؟

صرافی ملی ایران نرخ دیروز قیمت دلار را با ۱۵۱ تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز سه‌شنبه، ۲۲ هزار و ۳۸ تومان برای فروش و ۲۱هزار و ۶۰۲ تومان برای خرید اعلام کرد.

نخستین معاملات دلار در بازار متشکل ارزی نیز با حدود ۹۰ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت روز سه‌شنبه، به ۲۱ هزار و ۸۲۰ تومان رسید.

نرخ اسکناس آمریکایی در سامانه سنا که پایان روز سه‌شنبه ۲۲ هزار و ۱۳۲ تومان بود و چهارشنبه نیز ۲۲ هزار و ۳۸ تومان اعلام شد.

همچنین آخرین نرخ اعلام شده برای معاملات در سامانه نیما در روز چهارشنبه براساس معاملات انجام شده در این سامانه در روز کاری قبلی، ۲۰ هزار و ۹۷۱ تومان برای فروش و ۲۰ هزار و ۷۸۲ تومان برای خرید رسید.

واکنش دلار به درگیری‌های منطقه‌ای

وقتی معامله گران دچار زیان می شوند هر خبری فرصتی برای حمله به بازار ارز است. در آخرین روز کاری هفته جاری یک خبر علامت نوسان به بازار می دهد. اما دو عامل نیز علامت نزول می دهند.با این حال از نظر فنی آینده قیمت دلار وابسته به عبور از یک مرز است.

به گفته فعالان، افزایش درگیری های بین اسراییل و حماس می تواند نگرانی های شماری از معامله گران را بالا ببرد و زمینه ساز ورود تقاضای احتیاطی به بازار شود. به باور شماری از بازیگران ارزی، برخی از متضرران افت دلار در هفته گذشته به دنبال آن هستند که با جوسازی پیرامون اخبار و بالا رفتن قیمت دلار، بخشی از ضرر خود را کاهش دهند. عده‌ای نیز عنوان می‌کنند، ممکن است درگیری‌های منطقه‌ای، شرایط مذاکرات هسته‌ای را تحت تاثیر قرار دهد.

در حالی که شماری از فعالان به احتمال افزایش تقاضای احتیاطی اشاره می‌کنند، برخی از تحلیل گران به دو متغیر اشاره می‌کنند که می‌تواند زمینه‌ساز نزول قیمت دلار شود: کاهش تقاضا برای حواله درهم و عرضه مستمر بازارساز.

کاهش تقاضا برای حواله درهم

گفته می شود بازار حواله درهم تا روز یک شنبه به دلیل تعطیلات عید فطر باز نخواهد بود. به این ترتیب، بخش مهمی از فشار حاصل از نوسانات افزایشی درهم به بازار داخلی سرایت نخواهد کرد. به گفته بخشی از فعالان، یکی از عوامل اصلی تقویت قیمت دلار در بازار داخلی تقاضای تجمیعی بود که به دلیل تعطیلات عید فطر برای حواله درهم در روزهای اخیر ایجاد شده بود. با خروج این تقاضا، احتمال افت قیمت در بازار داخلی نیز بالا می رود.

عرضه مستمر بازارساز

به گفته فعالان، با وجود افزایش قیمت ها، بازارساز در روزهای اخیر عرضه خود را کاهش نداده است. از نگاه آن ها حتی ممکن است بازارساز در واکنش به اتفاقات منطقه ای میزان فروش ارز خود را بالا ببرد و قیمت را در جهت کاهشی قرار دهد. تحلیل گران فنی باور دارند، بازگشت دلار به بالای مرز ۲۳ هزار تومان، می تواند تقاضای خفته ای را روانه بازار کند. از نگاه آن ها، احتمال همین اتفاق موجب می شود که بازارساز میزان عرضه خود را افزایش دهد.

مرز حساس قیمت دلار

از سوی دیگر نوسان قیمت دلار زیر مرز ۲۳ هزار ریسک نزول برای معامله گران را بالا نگه داشته است. در معاملات پشت خطی قیمت دلار زیر مرز ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان نوسان کرد که حکایت از رنج بودن قیمت ها دارد. برخی از تحلیل گران فنی محدوده ۲۲ هزار و ۷۰۰ تا ۲۳ هزار تومان را منطقه فروش می نامند در این دید تا زمانی که قیمت دلار از ۲۳ عبور نکرده خرید سنگین ریسک دارد زیرا قیمت دلار کمکاکان استعداد برگشت به کانال ۲۱ هزار تومان را دارد.

نمایندگی ایران
+982191333319
تماس از واتساپ
مسیر یابی
نمایندگی مجارستان
+3616136287

نمایندگی ایران

+98 21 91333319

-

ساعات کاری دفتر تهران:
  شنبه تا چهارشنبه : ۹ تا ۱۸   |   پنج شنبه : ۹ تا ۱۴
  جمعه : تعطیل می باشد

نمایندگی اتریش

+43 189 09077
-

1070 Wien, Seidengasse 40

ساعات کاری دفتر وین:
  دوشنبه تا جمعه : ۸ تا ۱۸   |   شنبه : ۸ تا ۱۴
  یکشنبه : تعطیل می باشد

نمایندگی مجارستان

+36 178 23443
-

1052 Budapest, Sütő utca 2

ساعات کاری دفتر بوداپست:
  دوشنبه تا جمعه : ۸ تا ۱۸   |   شنبه : ۸ تا ۱۴
  یکشنبه : تعطیل می باشد

درباره ما

صرافی پارس ( شرکت تضامنی محمودی و شرکا ) با ۳۰ سال سابقه درخشان در عرصه صرافی، به صورت رسمی و با مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شماره ثبت ۶۹۱۹ شماره مجوز ۱۸۲۵۱۳ آماده ارائه خدمات صادقانه به مشتریان عزیز می باشد. از حسن انتخاب شما سپاسگزاریم.

برای دریافت آدرس نمایندگیهای هنگ کنگ و انگلستان و آلمان و بندرعباس با دفتر صرافی تماس حاصل نمایید.